Crime

In 1994 verscheen de eerste thriller in het EllessyCrime-fonds, namelijk “Het hoofd” van Jacob Vis. Dat boek was Jacob Vis’ derde thriller (zijn eerste twee verschenen bij Het Spectrum). “Het hoofd werd 1 maand na verschijnen gelijk genomineerd voor De Gouden Strop, de prijs voor het spannendste boek. Het was de eerste nominatie voor Jacob Vis. Later kreeg hij nog 3 nominaties voor zijn thrillers.
Een succesvol en spannend begin dus voor het EllessyCrime-fonds.
Later , in 2000,  won Gerry Sajet met “Schoon schip” De Schaduwprijs, de prijs voor het spannendste debuut. Een jaar later won Herman Vemde met “Basuko” deze prijs.

Het Crime-fonds bestaat uit spannende boeken uit het brede aanbod van het thrillergenre. Het genre bestaat uit diverse subgenres. Hieronder een aantal van die subgenres met daarachter een aantal titels:

Psychologische thrillers alle boeken van Gerry Sajet, “Wetland” van Jacob Vis en “Het spoor van de Pandora” van John Brosens

Literaire thrillers ”Het Plato paradigma” van Ep Meijer

Politieromans alle boeken van Gerard Nanne. “In beeld” van Carla Vermaat

Actiethrillers ”Basuko”,  “Oranjebom”  en “Sarin” van Herman Vemde en  “Superjacht” van James Defares

Spionagethrillers ”Dummy” van Jan van Hout en “D-trein uit Warschau” van Martin Koomen

Spirituele thriller “Het teken van de uil”  van  Berend Jager

Politieke thriller “Bloed op het Binnenhof” van Martin Koomen

True-crime boeken “Het rijk van de bok” van Jacob Vis

Avonturenroman “Kobuk” van Jorge Madera

Eco-thriller “Barabbas” van Jacob Vis en “Probo Koala”van Van Campen

Liefdesthrillers “De tuimelvrouw” van Hélène Vijver, “Vermoorde onschuld” van Hetty Visser

De laatste 2 titels zijn dan ook een kruising tussen een liefdesroman en een “spannende roman” en behoren dan ook tot het Relax+-fonds Uitgeverij Ellessy is ook lid van het Genootschap van Nederlandstalige Misdaadauteurs, net als veel EllessyCrime-auteurs als Jacob Vis, Herman Vemde, Gerard Nanne, Gerry Sajet en John Brosens. De thrillers van Ellessy zijn elk jaar te vinden in de Vrij Nederlands Detective- en Thrillergids die in mei verschijnt.

Meer informatie: www.ellessycrime.nl

 

  PAS VERSCHENEN   VERSCHIJNT BINNENKORT


Buitenspel

- -


De Vlucht

- -


De geschedenis van het voetbal

- -



Portugal

- -

Copyright Uitgeverij Ellessy 2009 ©